Богуславська ЗОШ I-III ступенів № 2

Вівторок, 25.02.2020, 03:18

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Видатні люди | Реєстрація | Вхід


Карленко Василь Павлович

      Народився 1 листопада 1950 р. в місті Богуславі, Київської області.
      В 1964 році закінчив 8 класів Богуславської восьмирічної школи.
     Карленко Василь Петрович – дворазовий майстер спорту міжнародного класу з біатлону, багаторазовий переможець та призер міжнародних змагань, чемпіонатів СРСР та УРСР з біатлону, кандидат в майстри спорту з лижних гонок та туризму, заслужений тренер УРСР та СРСР з біатлону, суддя національної та Всесоюзної категорії з біатлону, тренер команди біатлоністів України, професор кафедри олімпійського та професійного спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України, кандидат педагогічних наук.


    Карленко Василь Петрович опублікував 117 наукових праць у спеціальних наукових та загальноосвітніх виданнях; запатентував два винаходи "Електронно-лазерний тир" (для біатлону) та "Спосіб експрес-діагностики функціонального стану та резервних можливостей організму та пристрій для його реалізації", в 2006 році колегією МОН присвоєно вчене звання – професор.

     На рахунку його вихованців численні перемоги на Всеукраїнських та світових змаганнях.
Спектор Йосип Григорович

"Мій милий Богуслав!..
Той берег лопуховий,
І чисте, і холодне джерело.
Я пив з дитинства сік
землі і слова,
І це мені наснагою було.
Не забуваються маленькі,
тихі парки, на Заросі – гранітні валуни, і пам'ятник 
Марусі Богуславки, й
Сошенкові пейзажі-чаклуни".


     Спектор Йосип Григорович народився у нашому місті в далекому 1935 році. Дім його дитинства знаходився на березі повноводної, бурхливої річки Рось по вулиці Корсунській, що навпроти вже майже зруйнованого млина (район заводу продтоварів).
     Потім була евакуація в роки війни в далекий Киргизстан, а після повернення батька з фронту в лютому 1944 року – вороття на Україну, в рідний серцю Богуслав.
     Після закінчення шостого класу Богуславської семирічної школи №2 на Лобунці родина Спекторів, за волею обставин, переїздить до Росії. На Вологодщині майбутній поет здобуває середню освіту, в Саратові закінчує історико-філологічний факультет педінституту. У 1960 році Йосип Спектор повертається на Україну, де проживає і по цей час в місті Олександрії на Кіровоградщині.
    Перші спроби віршування проявилися у 8 класі. З 1957 року твори Йосипа Спектора друкувалися в Саратові, на Черкащині, в Олександрії Кіровоградської області, в журналах "Знамя", "Юность", "Жінка", в "Литературной газете", "Литературной России", "Голосі України", "Літературній Україні", а в 2000 році вийшла перша збірка поезій "Во мне отозвалось".
    Йому присвоєно звання "Старший викладач", він нагороджений значком "Відмінник народної освіти України" та медаллю А.С.Макаренка.
    Йосип Спектор разом зі своєю вірною дружиною Фаїною Наумівною, з якою вже разом понад 48 років, зростили, виховали і дали освіту трьом своїм дітям.

"Мабуть, з дитинства нас
з'єднала Рось 
До Корсуня з порогів Богуслава
Тече її вода – стрімка і величава,
І чисте небо над рікою простяглось.
Два старовинних міста на Росі –
Твоя й моя одвічна батьківщина.
Нам долю напророчила єдину 
На все життя, на всі наші роки".
    Творчий потенціал Й.Г.Спектора – невичерпний. Він виділяється своєю талановитістю, обдарованістю, неповторністю.
    В останній четвер кожного місяця в Олександрії діє поетичний салон, створений за ініціативи Йосипа Григоровича та його дружини Фаїни Наумівни.  igrigs.at.ua
Тутченко Микола Іванович
    Тутченко Микола Іванович - професор експериментальної хірургії, шанована людина в Україні і за кордоном. Завідувач кафедри доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України.
    З 1997р. Кафедру очолює учень академіка О.О. Шалімова професор Тутченко М.І.  Під його керівництвом клініка поряд з традиційними операціями  розробляє та широко впроваджує сучасні малоінвазивні (лапароскопічні) технології оперативних втручань не тільки в плановій хірургії, але і при ургентній патології.. Професор М.І.Тутченко першим у Києві і другим в Україні успішно виконав пересадку печінки хворому.

І ще багато інших випускників нашої школи своєю працею примножують та збагачують славу України.
    Анатолій Ткалич - письменник, що у своїх творах згадує свою школу, однокласників. Випустив збірки творів «Сповідь Росича», «Друга сповідь Росича».
    Вінницька Любов Петрівна - в 1965 році закінчила школу, стала відомим лікарем. За великі заслуги в області хірургії нагороджена «Золотим скальпелем».
    Гвардії полковник Склярський Лев Якович закінчив церковно-приходську школу на Лобунці. Нагороджений орденом Олександра Невського. Орденом Леніна, чотири рази нагороджений орденом Червоного Прапора, Червоної Зірки, шістьма медалями.

Форма входу

Календар

«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Пошук

Погда в Богуславі

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 96

Корисні посилання